| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Zánět vedlejších dutin nosních - sinusitida

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 270] Názory 271280 z 622  [Dalších 342 >>]
Hanka36 89649
3.4.2012 14:48:11
Ahoj - můžu mít zánět dutin když mě bolí hlava, mám ucpaný nos, zelenou rýmu, zalehlé uši a je mi celkově slabo? A je možné jít s tímhle na orl pohotovost? Jako není to nijak akutní, ale bohužel kvůli času by se mi hodil dr. odpoledne. Na orl mi to můžou zjistit, že? Jak se léčí - jde to i bez ATB?, jaká domácí léčba? Napařovala jsem si ruce a dýchala ale efekt žádný.
Díky.
Daniela
  • 
12.3.2012 20:23:24
Dnes jsem po takovém zákroku, takže se můžu podělit jak to probíhá, bolest si ovšem musíte vybavit sami.
Nejdříve mě poslali na rentgen a prohlédly nos a ústa. Pak mi dlouhou trubičku zavedli do nosu a nastříkali sprej umrtvovací, pak zavedli hadičku s dlouho jehlou a tou mi to prorazili, trubičkou pak vyplachovali nos a musela jsem si přidržet druhou nosní dirku a tou postiženou vysmrkat všechen obsah. Bolelo to tedy ohromně, nakonec jsem dostala vatičku s tím, že to ještě ten den dost poteče a mám si vatový tamponek namotat na sirku nebo tyčinku do uší a nechat kapky do nosu takto pár minut v nose působit, plus ibuprofen 3x denně, což budete rádi dělat vzhledem k bolesti, která mě tedy projížděla zuby, nosem a okem na postižené straně. Pak si vás pozvou na kontrolu která mne teprve čeká. Je to velmi nepříjemné, ale lepší než to nechat aby se z toho vyvinul zánět mozkových blan.
Kvíza
  • 
6.1.2012 17:05:42
Jestli má opravdu zánět dutin, tak u toho lékaře dříve nebo později stejně skončí, věř mi - vlastní zkušenost. A nechávat si v těle jakýkoliv zánět je zrádné...
Gora 31983
6.1.2012 15:24:07
Už by bylo na čase.~:-D~:-D~:-D
tweethy,Sara 7/05 Samuel 08/08 65761
6.1.2012 15:18:23
Neboj prileziem.....:-)
Gora 31983
6.1.2012 15:02:37
Ne, už máme všechna nová.~t~
angrešt 114837
6.1.2012 14:47:28
Marci, a nepotřebujete náhodou nové okno? Že bys ho aspoň postavila k tomu správnému místu u zdi~;)
Gora 31983
6.1.2012 14:44:06
Angrešt, tak na pohotovost bych ho už vůbec nedotáhla.~;) Je to v jiném městě, navíc je těžké přemluvit ho k návštěvě svého doktora natož cizího na pohotovosti. To raději bude přes víkend "mlátit" hlavou do zdi.
angrešt 114837
6.1.2012 14:39:16
Nu, jediná rozumná rada je jít k lékaři, což ale víš také.

Než ho tam nějak v míru dokutálíš, tak ať si vezme nějaké antihistaminikum, mírně to zmenší otok sliznic.
Použít nějaké dekongestivní kapky do nosu - třeba Olynth, nebo co mu vyhovuje. Třeba se vstupy do dutin trochu uvolní. Ale spíš tohle nestačí, tak rozjeté, jak to popisuješ, už to bude spíše na antibiotika. K nim není špatné nechat si předepsat Clarinase nebo něco podobného - platí se to, ale je to na předpis, protože je v tom pseudoefedrin. Společně s antihistaminikem, tak zatím může zkusit aspoń Zyrtec nebo tak.
Jo, a nenahřívat, neinhalovat. maximálně napít se horkého, což reflexně působí mírné oplasknutí sliznice v nose. Ale u rozjetého zánětu už bude efekt mizivý.

Jinak tedy, ač Ty to sama víš a Tobě osobbně to neplatí, tak mu "poděkuj" za pohotovostní lékaře a skutečně akutní pacienty na pohotovosti, kteří budou celí natěšení, až bude na víkendové pohotovosti zdržovat děti s akutními záněty středního ucha s něčím, co mohl v klidu vyřešit v normálním provozu v pracovní den.
Raduza 68805
6.1.2012 13:38:40
Sinupret a ibalgin je dobrá volba. K tomu zkus koupit ten bioparox a stříkat 4x denně fakt poctivě. Mezitím solný roztok do nosu, ne jen stříkat, ale potáhnout (je to bolest jak prase, ale může pomoci), vanu s horkou vodou, máčet lokty v horké vodě, coryzalia.
Když prostě nepůjde, můžeš mu pro pamycon skočit ty :-).
[<<Předchozích 270] Názory 271280 z 622  [Dalších 342 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.