| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Krvácení z nosu

  (?)
[<<Předchozích 60] Názory 6170 z 110  [Dalších 40 >>]
Claire4891 105665
16.2.2012 16:09:03
Ja si ten prehled nechavam vyjizdet pravidelne a nestacim se divit, co si nauctujou. Treba jsem jednou byla u psycholozky, ale ona si nauctovala navstevy dve. Jednou si na me dokonce napsal nejake ukony lekar, u ktereho jsem byla pouze registrovana, ale nikdy jsem u nej nebyla (ani nevim, jak vypada). Tak jsem jim to samozrejme napsala a odepsali, ze to prosetrili a moje stiznost byla opravnena. Jako kdyby se jednalo o 50Kc, ale on si nauctoval fakt hodne, coz me nastvalo.
lipoo 47870
16.2.2012 16:08:30
tak vše by odpovídalo..až teda na tu injekci-pokud jsi žádnou nedostal~d~...jinak je to normální cena....to máš jako když zaplatíš doktorovi,ke kterýmu se jdeš očkovat 100kč za píchnutí-a má to za vteřinu....nebo když si tam jdeš dát razítko~;)atd,atd...
Mirek_ 118172
16.2.2012 15:54:47
Nechal jsem si vypsat "Prehled úhrad zdravotní péce" a zjistil jsem, že za jednu návštěvu si lékař zdravotní pojišťovně naúčtoval 4 úkony:

a/ MINIMÁLNÍ KONTAKT LÉKARE S PACIENTEM (to beru)
b/ TERAPIE EPISTAXE KAUTERIZACÍ (to je to vypalování)
c/ PREDNÍ TAMPONÁDA NOSNÍ PROVEDENÁ OTORINOLARYNGOLOGEM (nevím co se tím myslí, ale snad by to spolu s bodem b/ mohlo znamenat, že vatičkou namočenou v roztoku mi potřel sliznici)
d/ INTRAVENÓZNÍ INJEKCE U DOSPELÉHO CI DÍTETE NAD 10 LET (žádnou injekci jsem nedostal)

Zajímavé je, že za jedno vypálení (trvá to do 5 minut) zaplatí pojišťovna 286 Kč.
Pokud jste někdo zkoumal svůj přehled úhrad za vypalování, kolik v něm bylo úkonů? Možná je můj lékař poctivý a jen pro poslední akci volí špatný kód.
Taky bych se mohl zeptat přímo jej...
katka
  • 
29.12.2011 18:00:16
Dobrý den, může jít o rozšíření cévních stěn v nose, jako malá jsem to měla a někdy i krvácela z nosu 10 a více minut. Posílali mě tehdy na orl kde mi leptali nějakou vodičkou aby se mi stěny cév stáhli zpět.
amanvireja 94029
29.8.2011 13:37:45
Píši pro ty kdo se vrátí a dočtou nebo někomu do příštích dnů.
U dětské mudry jsme si nechali vypsat žádanku na ORL , změřit tlak :100/60 , a šli jsme na ORL ,naštěstí tam byla hodná doktorka ,syna prohlédla a žlutou vodičkou mu potřela vnitřek nosánku -jen jednu dírku ,tu měl horší. Prý to může vydržet půl roku ,ale i jen týden.
Pak mi ještě poradila si koupit mastičku EMOFIX-hemostatická mast.
Snad jsem pomohla i ostatním maminkám s problémem Epistaxe.
amanvireja 94029
29.8.2011 10:27:45
Kili to je pravda ,teď jdu k mudře ,tak jí poprosím~x~
kili
  • 
29.8.2011 9:11:55
hm, no já bych řekl, že by nebylo až tak od věci změřit krevní tlak
lipoo 47870
29.8.2011 0:08:46
chabibi tak to je na odstřel~a~~a~...naše učitelka nacpala mlaďochovi vždycky do nosu smotaný toaletní papír:-),a vždycky mu to pomohlo..ale taky záleží,jak moc ta krev teče,že...našemu se naštěstí zastavuje celkem brzo....já taky často krvácela z nosu.
lipoo 47870
29.8.2011 0:05:24
Nám řekla pí,učitelka ve škole,abysme s tím zašli za dr.,že je to tak často..tak jsme radši navštívili orl,pro klid duše...vše ok,kdyby mu to vadilo,tak vypálit cévky v nose...ale na to byl mladej velký posera,takže mu to nevadilo...krev se mu zpustí ještě i teď-má 17,ale už to není až tak často..spíš,když je teplo,nebo se do toho nosu trošku praští...chce to céčko a nebo ten ascorutin..
Leny+3 6674
28.8.2011 21:30:59
Ahoj Rendo, na ORL nepotřebuješ doporučení od dětské, stačí se rovnou objednat. Tohle jsem zažila u Zuzky a teď mám stejnej problém s Ondrou, pořád se mu spouští krev. Na ORL chodíme tak jednou za 3 měsíce, kde mu vytřou nosík stříbrem a je na chvíli pokoj. Pokud má dobrou srážlivost, má asi jen slabší cévky v nose, což děti mívaj často, nepomůže nic, než počkat, až z toho vyroste. Zuzce se už spouští krev jen občas, takže vydrž, časem se to zlepší:-) Ale na to ORL si radši dojdi, za to nic nedáš~;)
[<<Předchozích 60] Názory 6170 z 110  [Dalších 40 >>]

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.