| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Plané neštovice

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 380] Názory 381390 z 7375  [Dalších 6985 >>]
Jája a spol. 71011
11.12.2014 22:48:50
díky všem...
Girili, jo dcera po veškerém mazání taky pláče víc....už nic nemažu.
vyzkoušeli jsme přes den sprchu a dobrý !! a zatím spí, včera už byla tuhle hodinu vzhůru,, má teda panadol a fenistil v sobě.
ve sprše si stoupne a tím proudem vlažné vody se sprchuje mezi nožkama cca 10 mminut a pak sedí svlečená jen v osušce a "větrá".
tak to vypadá, že jsme našli úlevovou "polohu".

Díky za účast, uvidíme, jak jí bude zítra, ale už ji rovnou poženu pod sprchu....uf, ještě starší dvě...

Girili 117849
11.12.2014 21:41:38
Ty mladsi sourozenci maji podle me horsi prubeh, protoze jsou od starsiho sourozence intenzivneji a dele vystaveny tomu viru, zatimco starsi dite to chytne ve skolce, odkud se hned vezme.
Girili 117849
11.12.2014 21:37:24
Jak holky rikaji - kratce sprchovat, koupel v hypermanganu a ja jsem u dcery plenkovou oblast fenovala a mazala imazolem. Ale ona mela prave jste plenu, v tvem pripade bych asi nechala volne, fenovala a mazani vynechala. Veskere mazani bylo spis horsi nez lepsi. Trilety syn kricel, ze ho ty chladive gely, urcene specialne na nestovice, pali... ~d~
mimija 95627
11.12.2014 21:30:03
Lituji vas..take jsme meli hrozny prubeh, jeste ted je mi spatne, kdyz si na to vzpomenu. Syn take rval bolesti..vylozene ho to pry bolelo a mel takove jako krece v nohou :-( nekolik noci jsme nespali a krize byla 3-5 den..41C..nestovice mel velke, zanicene, nakonec dostal atb..
Na infekcnim nam rekli mazat jedine gencianou..znecitlivuje a vysusuje. Hypermangan vsichni chvali, ale pozor na nej..synovi ty nestovice jako otevrel, mozna mel i reakci, protoze je atopik, ale nam to hypermangan zhorsil! Mozna je vhodny ke konci, kdyz se nestovice vylupuji..jinak jsem davala pres den Fenistil, na noc Dithiaden..na tu bolest mu zabiral Nurofen, ale u nestovic se ma davat paracetamol..
preju brzke uzdraveni ~;((
Paradox 15600
11.12.2014 21:11:31
"A jinak od alergologa jsme se pak dozvěděli, že neštovice jsou opravdu velmi vážná nemoc a říkal mi, že opravdu jen neznalý jde děti schválně nakazit."

No jo, Zerat, ale nikdo se tomu nevyhne. A co vím od dospělých, kteří to měli, je to na zdechnutí.
Já jsem vezla mladou k ségře, když to její děti měly a stejně neštovice nedostala. Prošla školkou a několika vlnami neštovic a chytla je až v první třídě.

K otázce: Mladší to měla taky děsné, mazala jsem ji Tano Hermal Lotio, žádný pudr, už se nedává. Genitálie chladit vodou. Chudinka.~6~
Jana, 2/07+10/08+5/11 81165
11.12.2014 20:50:25
Dr. Kili tu psal, že při neštovicích se má dávat Panadol. Tuhle nemoc jsme ještě neměli, docela se toho děsím.
zerat 18305
11.12.2014 19:55:30
A jinak od nás neštovice chytila sousedka (28 let) bydlící nad námi a později nám řekla, že měla tak strašné ale tak strašné bolesti hlavy, že ji maminka musela odvézt do nemocnice, kde ji hospitalizovali. Říkala, že už se vůbec nediví, proč naše holka tak hulákala několik dní a nocí. A jinak od alergologa jsme se pak dozvěděli, že neštovice jsou opravdu velmi vážná nemoc a říkal mi, že opravdu jen neznalý jde děti schválně nakazit. Neštovice prý jsou i uvnitř těla nejen na povrchu... tohle pro mě byla novinka.
Taky jsem se dozvěděla z příbalového letáku Nurofenu, že se při neštovicích nemá Nurofen podávat...
zerat 18305
11.12.2014 19:48:26
Určitě tohle řešte přes dr. Zvážila bych i zavolání na pohotovost a nasazení Dithiadenu. Moje dcerka na tom byla šíleně. Měla dva roky a osypaná byla tak, že měla neštovici vedle neštovice, horečky... Genitálie jsem jí mazala Imazolem. Holka nám probrečela x dní a nocí a stále se vysypávala, pediatrička pořád říkala, že to máme vydržet a bude líp... nakonec jsem jí ji přivezla ukázat, "spráskla ruce", předepsala nám koňské dávky Dithiadenu s tím, že se po něm má vyspat a že omezuje nějak výsev... Holka po něm padla do postele a spala jako budulínek a my s ní... od té chvíle se začala výrazně lepšit. Takže já radím jít s ní k dr. a pokud nabídne Dithiaden tak vůbec neváhat a brát ~;(( ~x~
Arien+2
  • 
11.12.2014 19:38:03
No možmá taky záleží jaký věk, snad to obecně tal platí, ale u nás v rodině řádily neštovice skoro všude loni a měly horší průběh ty mladší děti.
A ty moje taky, mladší dcera měla oproti staršímu mnohem víc a horších boláků.
Arien+2
  • 
11.12.2014 19:34:50
Pudrem nemaž, my měli jakési jiné mazadlo (doporučeno z lékárny, nepamatuju si název), takové bílé,řídké a to dětem pomáhalo, dost to tišilo, byli tím namazaní celí bílí. Ale na ta genitálie to jsem taky nedávala úplně na sliznice, tam asi fakt jedině ty koupele. Ale prostě na těch genitáliích to asi hodně bolí.
[<<Předchozích 380] Názory 381390 z 7375  [Dalších 6985 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.