| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Plané neštovice

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 310] Názory 311320 z 7375  [Dalších 7055 >>]
Uarda 135675
9.1.2015 14:55:19
Nemusela jsem to řešit, obě moje děti dostaly neštovice v předškolním věku. Ten byl také ideální. Kdybych měla strach z pozdějšího onemocnění v dospělosti, asi bych dala přednost očkování. U neštovic je nevýhodou inkubační doba. Většinou je sice čtrnáctidenní, ale může být až padesát. To si třeba necháš nakazit dítě o Vánocích, a co když ti onemocní ausgerechnet na jarní prázdniny?
erika,2 děti 94827
9.1.2015 11:12:52
Ano, syn měl dost hnusný průběh několik dní 40 st horečky, byl po neštovicích jako troska. A byl to spouštěč jeho epilepsie.......Dceru s autismem jsem nechala v 11 letech očkovat, aby to nechytla v pubertě či ještě později. Neštovice jsou svině, v 18 letech mě srazily na kolena na měsíc. Mám z nich respekt.
Nika89 91671
9.1.2015 10:43:04
kluci je chytli od babičky, která měla pásový opar. normálně u nás byla na návštěvě, nikoho nenapadlo, že by je takhle mohli chytit.
Lexi. 141305
9.1.2015 9:57:40
" Pokud nekde chce ucit sve dite ve 4letech napriklad znovu chodit ( coz u nas tak bylo) tak at umyslne nakzi a raduje se z toho"

- ale no tak! Ty dramatické komplikace přece mohou být z úmyslné i neúmyslné nákazy. Nějak nerozumím tomu šílenství kolem neštovic. Většina dětí se nakazí spontánně v předškolním věku, tak proč to dramaticky řešit nějakými neštovicovými party. Dnes má navíc každý možnost riskovat riziko prodělané nákazy x riziko prodělaného očkování.
M_ 124075
9.1.2015 9:53:10
Ne, jsou očkovaní.
Cita 24458
9.1.2015 9:24:09
Tady, pekne prosim. Pekne pod kontrolou. Obe deti se povedlo nakazit naraz. Lehky prubeh. Kamaradka se trema detma postupovala presne opacne. Nakonec ji tri deti onemocneli jedno po druhem pekne v dobe, kdy meli letet na dovolenou. Draha dovolena se nekonala, penize pryc. A na zaver tezky prubeh nestovic u manzela, ktery je jako dite nemel. Sumasumarum dva mesice zanestovicovany.
Tili + 2
  • 
9.1.2015 8:36:34
Já jsem nechala děti očkovat, nicméně tomu rozumím. Pokud bych byla proti očkování, tak bych byla raději, když by děti onemocněly v době, kdy bych byla na mateřské a měla čas se jim věnovat než později. Máme v rodině případy dospělých, kterým v nemocnici prakticky zachraňovali při neštovicích život, takže jsem pro nákazu v dětském věku.
Julie
  • 
9.1.2015 7:40:49
Nakazit záměrně? Ani omylem. Kamarádky 2 kluci skončili po tomto pokusu oba na dlouho v nemocnici. Očkovali jsme a jsem ráda.
Hanka 75 76332
9.1.2015 6:19:21
ano, chtěla bych, aby moje děti proděli neštovice nejlíp ted v posledním ročníku školky nebo na prvním stupni
aby tím získali dožitovní imunitu proti planých neštovích (kdyby byli holky, kde neštovice vadí v těhotenství plodu, tak ještě mnohem více). očkování v tomhle není spolehlivé a proto ho nechci. průběh neštovic je prý snažší v dětství než dospělosti
takže dítě bych cíleně nakazila, proč ne ?
ano komplikované to být může, ale stejné jsou u neřízené nákazy, ne ? a zde mohu zvolit období, kdy je dítě zdravé, rodina má ne namoc kapacity (čas atd.) dítě nezaměešká nevhodně ve školce, nemáme před dovolenou....
a že jaká je pravděpodobnot, že dítě neštovice nikdy nedostane a že se jim celoživotně vyhne ? to je vlastně jediné co by mne zajímalo, a rozumově mě naměrovala k tomu, že třeba má smysl neštovice vůbec nemít (ne asi u děvčat)

jinak neštovicovou party u nás doma bych asi nepořádala. bála bych se zvláště v chřipkové sezone zanesení dalších virů a nemocí a příp. komplikací pro své děti, ale s kamarádkou,která by chtěla neštovice bych se domluvila, jestli jsou doma jinak zdraví tak, že ano (a vlastně to by asi zase ani ona nechtěla dítě zatěžovat ještě neštovicemi),
*Aida* 5732
9.1.2015 1:04:14
Janushko,
1. Nikdo nevi, jak dlouha je imunita pri ockovani
2. Neni to stejna imunita, jako pri prodelane nemoci
3. Varicella zustane v tele a ""spi"", pozdeji se muze projevit znovu jako pasovy opar (ted doufam, ze si to spravne prekladam a je to pasovy opar). Dospeli a hlavne seniori dostavaji setkanim se s nestovicemi u nakazenych deti prirozeny booster a tak u nich pasovy opar nepropukne. Pokud se zacne masove ockovat, vzroste pocet pripadu pasovych oparu, coz muze pro starsi lidi problem. Vzrust techto pripadu byl zaznamenan v USA, kde se proti planym nestovicim ockuje plosne.
[<<Předchozích 310] Názory 311320 z 7375  [Dalších 7055 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.