| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Plané neštovice

  (?)
[<<Předchozích 90] Názory 91100 z 7375  [Dalších 7275 >>]
januska.1 87418
26.3.2017 11:57:45
Reakce na ockovani nebyvaji,dava se oslabeny virus.Kazde dite si tohle prodela,tak proc ne slabeji?Jinak jsem proti ockovani,ale tuhle vakcinu jsme dali jednoznacne a po porade s neurologem i pediatrem.
Kassandra 48368
26.3.2017 11:54:52
Mladší dítě mělo také takto brutální průběh, přitom u staršího, od kterého se nakazilo, proběhly neštovice v poklidu. Už jsme ani nevěřili, že se jednou zahojí a bude z něj zase normální člověk. Ale stalo se, zbyly mu dvě jizvičky a ty už má asi navždy, naštěstí nejsou na viditelných místech. Doktorka mi tehdy poradila, ať ho koupu ve slabém roztoku hypermanganu, to mu ulevovalo od svědění alespoň na chvíli.
Každopádně bych zítra zavolala doktorce, mohla by se na něj přijít podívat (naše chodí) a posoudit, jestli je průběh ještě v normě.
Koulička M 128389
26.3.2017 11:50:09
Dcera neměla tak masivní výsev, ale svědilo jí to hodně. Dr. doporučila koupel ve slabounkém hypermanganu, lehoulince narůžovělá voda, tím se i srazila trochu horečka. PAk neotírat, ale lehce oťupat jemným ručníkem nebo plenou, tu použít jen jednou a nejlépe vyvařit. Mazal jsem ty neprasklé tekutým pudrem a ty prasklé genciálkou, dcera byla fialovobílá všude, i ve vlasech. Ale píšeš, že synovi je 8 let, to bych asi zavolala na pohotovost, my byly s doktorkou domluvené, že kdyby neštovky dcera neprodělala do šesti let, oočkuje jí, že pak riziko komplikací z onemocnění už převažuje nad případnou blbou reakcí na očkování. Možná by vám i dali u Dr. něco silnějšího na svědění a bolest, když už to má i v puse. A u těch očí to je taky nic moc, zvažovala bych skutečně Dr.
januska.1 87418
26.3.2017 11:47:03
Radeji naockovat,nez tohle.Chudaci deti!
Senedra 14756
26.3.2017 11:38:29
květinko, místo pudru jsem používala Tanno hermal - https://www.lekarna.cz/tanno-hermal-lotio-100ml/

Je to také bílé, trochu se loupe, ale nenadělá tolik nepořádku. Navíc ho stačí namazat jen trošku, dobře se roztírá.
kvetinka5 151472
26.3.2017 11:29:19
achjo, tak snad se to nebude už aspoň zhoršovat, ted má zas 39, fakt mě ty pupínky všude děsí, ale snad už tolik nepřibudou. ten pudr zkusíme, ten tuhý je všude jak se odlupuje
Mirka5 51961
26.3.2017 11:20:56
Dcery měly také hodně silný průběh, starší nakonec skončila v nemocnici(prodělala totiž před tím zánět průdušek, tak byla asi oslabená, teploty přelezly 40, pupínky měla úplně všude a začala být mimo, tak jsme volali do nemocnice a řekli ať přijedeme, že doma jí už nepomůžeme, dostala kapačku na zavodnění a myslím antivirotika, nevím, jestli si to pamatuju správně). Mladší je dostala od starší a průběh asi jako popisuješ ty u syna, teplota do 39 a pupenců o něco víc, než má holčička na obrázku. Zvládli jsme to doma. Podle zkušenosti z nemocnice jsem ji zasypávala práškovým pudrem a pupence rychleji zasychaly a tolik nebolely. Byla dvouletá, takže to bylo docela náročné, ale po cca 5 dnech to už bylo celkem v pohodě. Po zkušenostech se starší dcerou mi to přišlo celkem v klidu:-), ale v rodině a okolí neznám nikoho kdo by měl tak velký výsev, takže chápu, že tě to děsí.
Senedra 14756
26.3.2017 11:05:35
květinko, tak hlavně zítra ráno doktorce zavolej a domluv se s ní.
kvetinka5 151472
26.3.2017 11:03:23
https://tema.novinky.cz/prave-nestovice
našla jsem konečně odpovídající obrázek takhle nějak vypadá na celém těle
takže tohle je ok? dnes se mu právě dělají hodně blízko víček a očí
neznámá 91073
26.3.2017 11:02:19
Naše děti jich taky měly tolik, navíc je měly i v očích, v bělmu.
Ke tlumení bolesti doktorka říkala, že není moc vhodný brufen, takže jsem dávala PAralen, na svědění Fenistil
JO a vím, že se nemá, ale našim dětem hodně pomáhal PoxClin.
[<<Předchozích 90] Názory 91100 z 7375  [Dalších 7275 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.