| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Děti srdíčkáři

Rady,podněty,zkušenosti a tipy maminek,které bojují u svých drobečků se srdečními vadou .
  (?)
[<<Předchozích 80] Názory 8190 z 10471  [Dalších 10381 >>]
Pole levandulové 23006
1.5.2014 23:11:45
No, ja se priznam, ze v tom sama jasno nemam. Isa to taky nema nijak vyznamne /operace nehrozi, naopak se ceka, ze vekem se vse upravi smerem k norme a problemy zadne nema/, takze ja na to pravidelne zapominam a az kdyz otevru ockovak, tak na mne ta prukazka vyskoci a mne to trkne. Zatim jedinkrat to v praxi dostala, kdyz ji pokousal ten pes, ale myslim, ze to by ji dali i kdyby ten prukaz nemela.
Pole levandulové 23006
1.5.2014 23:04:27
dryjado, to je mi lito, ze mate takovou jobovku. Ale jinak - toto ma nase Isa, v praxi po nas chteji, pokud by se delal planovany zakrok, pri kterem by ji mohla prejit infekce do krve, mela by byt kryta predem atb. ALE, kdyz ji ted navrhli operaci male pupecni kyly, konzultovala jsem to s nasi kardiolozkou a ta mi vyslovne psala, ze atb v tomto pripade nejsou nutna, ze by se podavala pouze, kdyby se delala nejaka "spinava" operace na strevech, kdy by se to strevo otviralo, ale pri kyle ne. Stejne tak pri drobnych urazech, trhani zubu atd. Pokud bys chtela, napis mi na meil, doporucim ti nasi skvelou a milou kardiolozku. Dcera ma defekt komoroveho septa, zuzenou aortu a nedovrene foramen ovale.
Ivatema 52511
1.5.2014 22:39:34
Jestli se dobře vzpomínám, tak nám průkaz dali také až později-až třeba při druhé, třetí návštěvě. To modrání asi není dobré-na to se nás pokaždé doktor ptá. Prostřední dcera, která je tedy už několik let po operaci, ta zase postupně brzdila tempo-došlo mi to až zpětně-že vlastně nebyla schopná vyšlápnout kopec, nechtěla ani sáňkovat. Nevím tedy přesně, co máte za vadu-ona měla zúženou aortu-tuším, že místo 2cm měla 2 mm.
Ivatema 52511
1.5.2014 22:25:17
Ano, máme-a měla by ho všude nosit. Ale pokud to není vážná vada, nebála bych se. ano, nepřecházet nemoc, doléčit, ale jinak je to zdravé dítě.
Ivatema 52511
1.5.2014 22:16:26
To bys pak musela dávat ATB pokaždé, když dítěti vypadne mléčný zub sám-pokaždé teče trochu krve.
Ivatema 52511
1.5.2014 22:15:20
Mám dvě děti se srdeční vadou, jedna byla i na operaci. při trhání mléčných zubů antibiotika nejsou nutná, jednalo by se spíš o hnisavý zákrok v puse, kdyby tam byl zánět. Dcera měla omezení i v tělocviku, ale jinak se s ní jako se zdravým dítětem. Jen třeba právě zubařka se jí bojí a když jí trhala mléčný zub, tak se právě ptala, jestli jí má dát ATB. A někteří učitelé také byli víc opatrní, než bylo nutné(ale jsem jim za to vděčná).
bártova
  • 
21.5.2013 8:47:25
Dobrý den, mohla bych se zeptat, jak jste dopadli? Mám teď podobný problém s 4 letou dcerou..jelikožje to strAší příspěvěk,tak by mě zajímalo, jak jste se synem dopadla. Děkuji za odpvěď
Jana, 2/07+10/08+5/11 81165
4.12.2012 18:31:09
Jj, když mi dr. řekla, že máme přijít za rok, tak jsem hned říkala, že na to se teda netěším ~e~, a ona říkala, že tohle jsou nejhorší pacienti. ~6~
Dari79 114243
4.12.2012 17:55:21
Malý v půl roce v pohodě, natočili jsme, jen si po těch drátkách šahal ručičkama.
V roku a kousek už děs, řval jak tygr, sestřička ho netrápila. Řval i u doktora na tom ultrazvuku, výsledek je, přijďte za rok-dva, až bude mít trochu rozum :-)

Ale on řve u každýho doktora, jen uvidí bílý plášť, ani na něj nemusí ještě začít sahat.
2.10xb-116 116819
4.12.2012 14:28:32
nase dcera to v roce nezvladla. Jecela tak strasne, ze veskere mereni bylo na nic.
[<<Předchozích 80] Názory 8190 z 10471  [Dalších 10381 >>]

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.