| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k dotazu Porodnice

 Příspěvky 12 z 2 
marina+1
10.5.2011 14:01:58
Dobrý den,
ráda bych se podělila o svoje zkušenosti - podle mého názoru všechny probémy spojené s darováním - např. nedostatek odběrových míst, možnost odebrat pouze mimo víkend, přísné požadavky na zdraví dárkyně... atd. - jsou dány především ekonomickými možnostmi. O víkendu je odvoz dražší, rovněž je levnější vozit krev z 1 porodnice, než ze dvou, personál, který odebírá častěji v tom má větší praxi a znehodnotí se méně odběrového materiálu, také je nižší pravděpodobnost bakteriální kontaminace štěpu atd.
V případě vlastního uchování - tedy když odběr financuje rodina - nehrají výše zmíněné okolnosti roli.
Použitelnost štěpu není omezena do 50 kg, ale záleží na množství odebraných kmenových buněk -a to je individuální. Udává se, že cca 30% odběrů se podaří tak, že je lze použít pro člověka nad 60 kg.
(rekord je do 140 kg)
Možnosti využití buněk z pupečníkové krve ještě nejsou zcela prozkoumány, výzkum je ale velmi intenzivní a od buněčné terapie se mnoho očekává
( jedná se o možnou léčbu dosud neléčitelných onemocnění). Osobně pevně věřím, že taková léčba bude dříve či později možná.
Struktura placení za individuální uchování je v současné době u společnosti Cordbloodcenter tato: 800,- Kč měsíčně po dobu 12 měsíců, dále 1x ročně 1490,- Kč po celou dobu uložení.
V případě aplastické anémie by záleželo, zda se jedná o dědičnou formu (Fanconiho anémie)- nebo získanou. V případě vrozené formy je nutná transplantace od dárce (alogenní) - zde by bylo možné použít pupečníkovou krev zdravého sourozence (v případě shody v HLA). V případě získané formy by bylo možné použít vlastní (autologní) pupečníkovou krev - pokud byla uschována a hmotnostně by postačovala.
Toxoplazmóza před 8 lety by neměla být problém ani pro darování ani pro individuální uložení.

Pěkný den!
  • 
10.12.2006 23:04:01
v polovině března čekám své 4 dítko.Byla jsem rozhodlá pro odběr pupečníkové krve a jejího uchování pro potřeby měho dítěte nebo naší rodiny.Pečlivě pročítám všechny články související s tímto tématem, jsem na pochybách:
-nesmím rodit v pá nebo so
-odběr se musí povést
-využít se dá u člověka s váhou max. do 50 kg
-za dvacet let bude i jiná možnost
-musím si nachystat min. 40 000
-firma,které zaplatím nesmí zkrachovat
-zkušenosti vašich pisatelek mě odrazují
-proč dárcovská krev někde nelze ale za penízky lze
Před nedávnem nám umřel kamarád na plastickou anémii, měl 3 děti a jen 34 let.Byla by například pro něj vhodná pup. krev?
Před 8 lety jsem prodělala toxoplazmozu.Mohu být dárcem pupečníkové krve?
 Příspěvky 12 z 2 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.