| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k dotazu Výpověď a těhotenství

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 42 [Dalších 12 >>]
  • 
14.5.2007 18:22:17
Ahojky!
Jsem v ČID a je pro mě nevhodná práce s velkým fyzickým a psychickým zatížením, práce ve stresu.Poraďte mi, co tedy smím v dnešní době dělat? Bez peněz nelze žít.
Díky za radu.
HV
  • 
10.12.2006 14:37:38
Nikde nemohu najít,zda je od ledna 2007 zvýšen rodičovský příspěvek /na cca 7.600,-Kč/.Ve stejnou dobu bylo projednáváno zvýšení porodného a to prošlo sněmovnou i senátem, ale o zvýšení rodičovského příspěvku se píše různě.Děkuji
  • 
29.4.2006 16:07:12
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Jsem v 5 měsíci těhotenství a v současné době (od 7/2005) jsem nezaměstnaná, ani nejsem veden na úřadu práce. Chtěla bych vědět, zda mám nárok na mateřské dávky , které se vyplácejí 6 týdnů před porodem. Četla jsem, že pokud jsem byla zaměstnána 2 roky zpětně alespoň 270dnů mám na tyto dávky nárok, ale na správě soc.zab. říkají všude něco jiného a ani neví zda by to vyplácela PSSZ kde jsem měla poslední zaměstnání, nebo SSZ dle bydliště.

Předem děkuji
S pozdravem
M.Elbrsová
  • 
19.3.2006 23:02:24
Dobrý večer,
mám první rok žl-od dubna 2005.Přistěhovala jsem se z Moravy do Prahy.Musíme bydlet v podnájmu a tak chci vědět,tda mohu dostat jako osvč na to příspěvek na bydlení.6ijeme na hranici žm a možná pod.Dělám co můžu,ale jako samoživ.to nezvládám.Otec na dceru neplatí výživné a je ve výkonu/tr,ozn.jsem dávno podala/Rodiče již dávno nemám.A ještěmám syna 23,který je nyní také ve výk.trestu a jezdíme ho navštěvovat.Mohu i na to dostat nějaký příspěvek?4asto mám jen na cestu a pak máme sotva na jídlo.
Děkuji Naďa
  • 
2.3.2006 10:59:00
Dobrý den,mám na Vás dotaz ohladně soc.dávek.
2.2.2006 se mi narodila dcera a protože jsem nechtěla aby dcerka měla v rodném listě v kolonce jméno otce prázdné místo uvedla jsem (s jeho souhlasem) jeho jméno.Problém je,že nezdílíme společnou domácnost. Bydlím sama a jsem samoživitelka.Byla jsem se zeptat na úřadě a sociální pracovnice mi odpověděla,že mimo mateřského příspěvku nemám na nic jiného nárok.
Prosím Vás o odpověď na co nárok mám a na co nemám.Děkuji za odpověď K.Mašlaňová
  • 
26.2.2006 13:27:24
Vážení
Obracím se na Vás s prosbou o vyjádření k mému problému. Mám změněnou pracovní schopnost pro svoji krátkozrakost. Na levé oko 15,5 dioptrie a na pravé oko 12,5 dioptrie. Z tohoto důvodu jsem sehnal jenom práci pomocného dělníka, kde ale musím vykonávat i práce, které podle lékaře nemám vykonávat. Nyní hrozí, že přijdu i o toto zaměstnání. Proto Vás prosím o sdělení jaké mám možnosti ohledně získání invalidního důchodu, popřípadě částečného invalidního důchodu. V případě, že mám nárok, co proto musím udělat?
Dále by mě zajímalo, bude-li mě příznám invalidní důchod (popř. částečný invalidní důchod) , budu-li si moci přivydělat nějaké peníze, pokud seženu nějakou lehčí práci.
Děkuji mnohokrát za Vaši odpověd´

F. Abrahám
  • 
17.2.2006 14:08:57
prosím Vás chci se zeptat jestli 2,5 leté dítě s kterým jsem na mateřské mohlo chodit koncem roku 2005 na 5 dní v měsíci do mateřské školy aniž bych přišla o mateřskou.děkuji
  • 
13.2.2006 14:13:42
Dobrý den, jsem na mateřské dovolené a mám roční dcerku, která je silně zrakové postižená. Chtěla jsem se zeptat, jestli mám nárok pobírat nějaké sociální dávky.
Děkuji Markéta
  • 
3.1.2006 0:27:29
Dobrý večer.Chtěla jsem se zeptat jen na jednu věc.Četla jsem Vaše odpovědi na dotazy týkající se této problematiky a píšete,že nárok na vyplácení mateřské dovolené (28týdnů) od zaměstnavatele mám,pokud mám u něj pracovní poměr na dobu neurčitou,což já mám a že budu pobírat mateřskou,která se počítá z platu,který jsem pobírala před prvním otěhotněním.A mě ale zajímá jaký bude rozdíl ve výši mateřské,když jsem nastoupila zpět na stejné místo,ale jen na výpomoc tzn.že smlouva mi pořád pokračuje dál a k tomu mám od 11/2004 dohodu o pracovní činnosti.Tak by mě zajímalo,jestli budu brát mateřskou ve stejné výši anebo tato dohoda mi to nějak ovlivní.Protože bychom chtěli druhé dítě.Ale slyšela jsem,že aby se mi mateřská počítala z výplaty,tak prý musím nastoupit zpět na plný úvazek a pracovat celých 12měsíců.Je na tom něco pravdy?A ještě taková drobnost.Když jsem,sice na výpomoc,ale jsem zpět na tom samém místě a budu chtít prodloužit rodičovskou dovolenou do 4let věku syna,musím i tak sepsat dohodu o neplaceném volnu?Mockrát děkuji za odpovědi.A do nového roku Vám přeji všechno nejlepší a hlavně zdraví pro celou Vaši rodinu(to je to nejcennější na světě).S pozdravem Barnetová R.
  • 
29.8.2005 19:08:30
jsem v 5 měsíci,kdy můžu odejít na mateřskou?
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 42 [Dalších 12 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.