| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Všechny názory k článkům

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 356590 [Dalších 356560 >>]
Analfabeta
  • 
12.6.2024 15:59:46
Hřebecký asi totálně zešílel. Místo aby se zeptal, proč rodiče dávají své děti pryč z běžných základek, tak chce omezit 8- a víceletá gymnázia? Když už jsme bez rozmyslu sesypali všechny děti dohromady a zavedli celou slavnou inkluzi, tak si laskavě uvědomme, že učitelé se nevěnují dětem nadaným, ba dokonce ani těm normálním, ale nejvíc času a sil jim zabere vzdělávání žáků podprůměrných. A rodiče nejsou na hlavu padlí a chtějí ze svých dětí něco mít, tudíž preferují jejich vzdělávání. Proto je koneckonců taky posílají do školy, ne? Hřebeckému by 3x denně měli promítat reality show Třída 8.A, jak ji kdysi natočila Česká televize, aby se u v lebeni rozsvítilo. Dal on by svoje děti do podobné školy? Pokud ano a pokud je tam má, tak ani nepípnu. To je stejné, jak když kdysi Buzkové mlela cosi o základním školství, ale dceru dali na výběrovou zahraniční školu s vysokým školným. Kolik lidí si podobné vzdělávání mohlo pro svoje děti dovolit? Tomu se holt říká kázat vodu, ale pít víno. Já měla dojem, že společnosti jde o pokud možno co nejvyšší vzdělání pro děti, ne vzdělávání polovzdělanců, pro které je nejvyšší metou montovna zahraničního majitele.
Šárka
  • 
12.6.2024 9:47:46
Souhlasím s námitkami, ale ne tím, že to možná platí v Praze.
Tam (resp. tady) to neplatí dvojnásob. I když se to může zdát zvláštní, tak základní školství v Praze je na tom bídně, možná hůř než ve většině republiky - koukněte na zprávy české školní inspekce - přecpané třídy, velmi nadprůměrné zastoupení vyučujících bez pedagogického vzdělání atd. - výsledky ve srovnávacích testech "zachraňují" ve skutečnosti prací s dětmi rodiče doma.
A že si můžete základní školu vybrat? Jen čistě teoreticky. Většina škol je plná, takže vám dítě vezme jen ta spádová. Jen trochu kvalitní školy mají obrovský přetlak. Do mnohých se nevejdou ani spádové děti. (Sousedy nevylosovala jejich spádovka a městská část je poslala na školu, kam je dojezd MHD ráno 40 minut! To je horší než na mnohé horské vesnici.)
Zoufalá kvalita základek je pravou příčinou extrémně nadproporčního zájmu pražských rodičů dát děti na osmiletá gymnázia. Míst není dost ani pro ty opravdu šikovné a připravené děti. Letos byla hranice pro přijetí na mnohá osmiletá gymnázia 80 bodů z Cermatu. A pod 76 to nešlo na žádném, co jsem dohledala... srovnejte si to gymnázii v ostatních krajích (jen Brno to má myslím podobné).
Když budou základky na akceptovatelné úrovni, bude menší přetlak.
Že je třeba řešit kapacity čtyřletých gymnázií je jasné, ale ne na úkor něčeho jiného, co funguje...
Řešení je podle mě v kvalitě a kvantitě ZŠ v Praze a zejména kvantitě 4-letých gymnázií. A ne v tom sebrat dětem a rodičům jednu z mála fungujících variant - osmiletá gymnázia...

Analfabeta
  • 
11.6.2024 10:22:13
Občas je to těžké. Reklamovala jsem značkové boty po měsíci, prostě se jejich svršek přelomil vejpůl. Prodavačka nechtěla reklamaci přijmout, podle ní jsem boty přinesla "na konci jejich životnosti". Po měsíci nošení jsou boty na konci životnosti?
Reklamovala jsem dobíjecí baterie po asi 3 měsících, kdy se přestaly dobíjet. Tak sakryš jakou to má živostnost? Boty stály 1.500, baterie 500,- Kč. Když to objednám přes internet z Číny, stojí to pár švesťáků a pokud se to rozbije, tak to vyhodím, protože je to de facto nereklamovatelné, není to u koho reklamovat. Ale značkové zboží by sakryš mělo mít nějakou kvalitu, ne?
Ivo Patta st., čtyři děti
8.6.2024 12:31:03
Přednášel jsem o tom na konferenci RELIK 2018 pořádané VŠE v Praze. Přednáška má název "Sociálně ekonomický audit státního rozpočtu 2018". Je dostupná na adrese: https://www.slideserve.com/ivopatta/soci-ln-ekonomick-audit-st-tn-ho-rozpo-tu-2018-powerpoint-ppt-presentation
Vítr z hor
7.6.2024 11:12:10
To je fakt. Ty děti by se vlastně ani na ten 2. stupeň nejspíš nevešly, chyběli by i učitelé atd.
Vlastně je to podobný problém jako se zrušením odkladů - najednou by se děti, které by dnes dostaly odklad, nevešly do prvních tříd.
nebeska
7.6.2024 7:33:52
Ale neplati to ani v Praze, protoze o to vice pak bude deti v devitce a bude jeste vetsi pretlak. Fungovalo by to, kdyby se pocet deti snizoval, coz se v Praze nepredpoklada, naopak..a pochybuju, ze by takovym 2-4 letym odkladem dokazali tolikanasobne navysit kapacitu...
Vítr z hor
6.6.2024 17:29:09
Děti mi přešly po 5. třídě na osmileté gymnázium. Všem nám to přineslo ohromnou úlevu a neskutečné zvýšení kvality výuky.

Místní škola v obci je totiž velmi slabá, občas učí i uklízečka. Její současní žáci nyní prakticky žijí v ghettu, z něhož vede cesta ven jen přijímacími zkouškami na 8G a letos možná naposled budou moci jít na druhý stupeň do okresního města. Okolní obce vyžadují jako podmínku přijetí trvalé bydliště a okresní město také - jedinou výjimkou byl po každoročním tvrdém vyjednávání přechod na 2. stupeň, za nějž si okresní město nechává platit násobek skutečných nákladů. Místní slabá škola, jediná, do které mohou místní děti chodit, bude rozšířena o 2. stupeň.

Stáli bychom možná spíš o šestileté gymnázium, ale to není nikde v dojezdové vzdálenosti. Ta jsou totiž většinově jazyková a mé děti mají o jazyky mnohem větší zájem, než jaký může uspokojit jejich současné gymnázium. Chtěly by se učit jazyky víc do hloubky a učit se přímo některé předměty v jiném jazyce.

Tahle EDU chytristika o rušení míst na osmiletých gymnáziích může možná platit v Praze. Ale při současné roztřištěnosti školství a velmi nevyrovnané kvalitě škol jsou pro naše děti osmiletá gymnázia jedinou záchranou.

Anebo soukromé školy, kterých je tu taky dost - a které odvádějí z hlavního proudu mnohem více dětí než osmiletá gymnázia. Samozřejmě se to týká těch bohatších.
Ivo Patta st., čtyři děti
11.5.2024 15:57:58
Jak to státy, resp. vlády dělají, najdete v kapitole Sociálně ekonomický audit státního rozpočtu 2018 v knize Ekonomům to myslí černobíle. Jedná se původně o přednášku z mezinárodní konference na VŠE v Praze. Přednáška je dostupná na adrese: https://www.slideserve.com/ivopatta/soci-ln-ekonomick-audit-st-tn-ho-rozpo-tu-2018-powerpoint-ppt-presentation
  • 
1.5.2024 12:38:17
já těm mým holkám vždy říkám,že jsem babka na houby,pořád musím něco dělat ale dost mě omezuje nemocná kyčel takže běhat za dětmi moc nedávám,tak snad se konečně letos štěstí usměje a dostanu novou kyčel aby mohla své tělo dostatečně rozhýbat..i když vorkoholika těžko předěláte,ale snad to zvládnu.
  • 
1.5.2024 12:32:21
Bude to krátké.Naše bábi měla podobné rčení,když jsme se jí na něco zeptali,zvali na svatbu nebo na rozeniny,posléze narozeniny svých vnoučat/jsem jedna z nich/ odpovídala: " budu li živa a zdráva".. a s tímto se dožila 81 let.Odešla do nebe až když vdala poslední vnučku.No a já jako pokračovatelka občas dětem odpovídám ..! dá li Bůh a cenzor". Tak vlastně nevědpomky přebíráme i další ne jen prúpovídky ale i zkušenosti našich babiček a prababiček.takový je prostě koloběh života.Krásný den všem Eva
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 356590 [Dalších 356560 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.