| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Re:Buclatá 9letá dcera, která jí ráda sladké i tajně

13.7.2011 11:19:08   Bc. Michaela Bartáková, DiS.
Dobrý den,

doporučuji nepřikládat jídelníčku takovou vážnost. Brát to více s lehkostí a klidem. Děti vše vycítí, rádi pak manipulují s rodiči (a babičkami…). Zvláště když zjistí, že to funguje. Pokuste se tedy o jídle doma příliš nemluvit – ne tedy nad běžný rámec. Téma co bude k večeři, kdo nakoupí a uvaří je zajisté povoleno. Jako horší vnímám různé diskuse na téma: „když sníš tohle, tak pak můžeš tohle…“ „od tohodle jen kousek, tohodle smíš víc…, toto je zdravé, toto je nezdravé“.
Celá rodina by měla jíst spolu u stolu a to samé – to je jako prevence poruch příjmu potravy hodně důležité!!! Je vhodné pokusit se naučit, že sladké je přirozená součást jídelníčku. Dát si občas sladkou snídani je normální, dát si po obědě něco na zub je také normální a i večerní mlsání u televize je v přiměřené míře povoleno :--) Ideálem je, aby sladké nebylo zakázané, ale přirozené. Čím méně zákazů tím méně bude po sladkém toužit.
Obecně platí, že všechny děti mají sladké velmi rády a vždy mu dávají přednost. Často z toho jednoduše vyrostou.
Zkuste celá rodina společně nejen jíst stejné jídlo ale i provozovat nějaký sport, který dcera může, např. plavání, jízda na kole… Společně strávený čas je také hodně důležitý.
Pokud by se Vám situace zdála nezvladatelná můžete se pokusit obrátit na dětskou psychiatrii v Motole, na oddělení pro léčbu poruch příjmu potravy.
Moc Vám držím palce!
Názory k dotazu (1 názorů)
Možná ti dokážu pomoct Anežka 10.11.2019 21:30

Tato poradna již není aktivní - nelze vkládat nové dotazy.

(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.