Neznámá | •
|
(21.1.2016 22:44:44) Tak co se může stát .. no neschválí vám úvěr.
Pokud jsem dobře pochopila chcete přejít na hypotéku.
Musíte se dostat hodnotou zástavy na požadované procento dluhu, tj. asi 100%, obvykle lepší podmínky mají banky na nižší dluh oproti zástavě např. 85% dluhu oproti hodnotě zástavy, na to je třeba myslet.
Obecně banky (a jejich odhadci) dlouhodobě podstřelují ceny bytů. Je fakt že ceny nemovitostí v posledních letech klesly, ale zase to stoupá. Někteří odhadci ovšem odhadují ceny bytů hrozně. Takže - musíte vypočítat kolik potřebujete aby vyšla hodnota zástavy a zkusit k tomu dokopat toho odhadce - chce to co nejlepší fotky a zkuste sepsat výše investice ať se může něčeho chytit. Další možnost pak máte zkusit se poptat jiného odhadce, banky jich mají nasmlouvaných víc, nebo jinou banku. Ono o podmínkách můžete zkusit v bance jednat i potom, až budete mít pořešený odhad, předložit konkurenční nabídky, někdy se dají dostrkat k lepším podmínkám.
Banka vám na hypotéku ovšem zcela jistě nepůjčí víc než kolik vyjde odhad, tedy 100%. Pokud odhad nevychází tak možnosti jsou dvě: - dozajistit úvěr dočasně jinou nemovitostí, třeba v rodině. Můžete tak dostat i mnohem lepší podmínky, protože se dostanete třeba pod 85% hodnoty zástav. Po pár letech, až výše dluhu klesne do potřebného poměru oproti zástavě (to už se bude brát z toho původního odhadu), tak lze tu druhou nemovitost vyvázat - tu výši dluhu která do hodnoty zástavy chybí vyřešit, jiným financováním, např. nízkým stavebkem, stavebka do určité menší výše lze vyřídit bez zástavy, to se liši dle každé stav.spořitelny jinak.
|
|