| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Vařič do přírody

 Celkem 9 názorů.
 Edvi+1+1 


Téma: Vařič do přírody 

(26.6.2014 15:42:30)
Doteď jsme pod stanem vařili normálně na ohni, ale letos bych už snad nějaký vařič pořídila. Přece jen rozdělání ohně, shánění dřeva zabere víc času a občas je třeba rychle uvařit nějakou tu polívku, těstoviny,čaj něco ohřát. Máte nějaký tip? Nemůžu se nějak zorientovat v nabídce. Koukám, že se dají pořídit skladné vařiče kolem pětistovky, ale už mi nikdo nesdělí jak bude drahý následný provoz. Jaké potřebují náhradní plynové láhve apod. A zda vůbec plynový či benzínový, lihový...? Poradíte zkušenosti? Díky.
 .Katka 


Re: Jaký vařič do přírody? 

(26.6.2014 16:05:06)
Pro občasné použití nebo pro malé vaření máme tenhle: http://www.campingaz-obchod.cz/campingaz-varice-lampy/plynove-varice/set-varic-bleuet-micro-plus-kart-cv-300.html
Kartuše se dá koupit kdekoli v Evropě a vařič se dá od ní odpojit a je velmi lehký a skladný. Kartuše se prázdná vyhodí.
Pro intenzivní vaření (třeba komplet týden pro celou rodinu) bych doporučila dvouvařič s velkou plynovou bombou (lahví). http://eshop.primagas.cz/zbozi/show/47/varic_taborak
Samotná prázdná plynová lahev je docela velká počáteční investice navíc, zas se dá znova naplnit.

S benzínovým nemám zkušenosti, lihový na suchý líh je taková nouzovka (možná by pro začátek stačil, levný, ale nedá se nijak regulovat) a na tekutý líh není tak pohodlný (flaška lihu s sebou, může se rozlít).
 Edvi+1+1 


Re: Jaký vařič do přírody? 

(26.6.2014 16:28:25)
díky. Je tam napsáno doba provozu 2h 40min. Odpovídá to tak přibližně?
 .Katka 


Re: Jaký vařič do přírody? 

(26.6.2014 16:47:41)
Neměřila jsem to. Záleží taky na tom, jak úsporně ho používáš (stáhnout plamen, když už to vře, vařit v závětří). Jestli počítáš s častějším použitím, vyplatí se koupit tu největší kartuši CV 470.
 angrešt 


Re: Jaký vařič do přírody? 

(26.6.2014 17:35:02)
Dvě malé kartuše (mám jiný typ vařiče, kam jde jen malá) mi bez problémů vystačí na třítýdenní vaření - ráno čaj, večer teplá večeře. Hodiny jsem nikdy nemělřila. Nutné je používat pokličky, a to i na pánev, jinak jsou zbytečné ztráty tepla a žere to o hodně víc.
 angrešt 


Re: Jaký vařič do přírody? 

(26.6.2014 16:38:19)
Liháček je romantika, ale z hlediska vaření jen symbolika, je to naprd.
Benzínový má nejlevnější provoz, ale obtížnjší údžbu, musí se dost čistit od zplodin - dá se říci, že před každým vařením potřebuje tryska prošťouchnout.
Plynový má nejdražší provoz, ale je nejkomfortnější.
 Nikaia+08+10 


Re: Jaký vařič do přírody? 

(26.6.2014 17:41:21)
Liháč na suchý líh je tak na čaj v ešusu.
Benzíňák nebrat - pořád někde smrdí zásobní benzín, tryska se ucpává a což teprve, když se ztratí, nejlíp někde na štítech hor...
Z plynových se dá vybírat campingas, coleman, český VAR, tam je dobré si zjistit kompatibilitu kartuší a jejich dostupnost v zahraničí. Já si to teď z hlavy nepamatuju, ale v každém hudysportu poradí. Myslím, že coleman a VAR si můžou vyměňovat bomby, campingas je sólokapr, ale zas ho v cizině dost mívají.
Jak dlouho vydrží bomba už taky nevim.... jé, jak dlouho já nebyla na pořádnym vandru na horách!~n~
 Babsi+2 


Re: Jaký vařič do přírody? 

(26.6.2014 20:42:43)
Máme Var a bomby Campingaz(?). Vydrží nám jeden třídenní čundr (čaj a polévka pro 4 lidi 2x denně) a na dovču (čaj+kafe).
Nejdelší doba, co dal, byl týdenní čundr s 15 děckama (měli jsme dvě bomby a vařili jsme ráno čaj, večer polívku nebo konzervu). Na dovolené pak dobíráme zbytky - na ranní čaj a kafe.
 marketke 


Re: Jaký vařič do přírody? 

(26.6.2014 21:11:10)
http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=varic%20drivkac

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.