| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Geo-caching - obsah kešky

 Celkem 21 názorů.
 Michaela Pecharová 


Téma: Geo-caching - obsah kešky 

(10.6.2010 8:42:16)
Ahojky,
chceme začít s geo-caching, ale nemám představu, co obvykle bývá obsahem kešek, chci si něco připravit, než vyrazíme na první lov a než založíme naši první.
Děkuji všem za tipy! ~;)
 kubas74 


Re: Geo-caching : obsah kešky 

(10.6.2010 8:45:27)
viděla jsem nejrůznější drobné předměty, propisku, kuličky, co tě napadne. originální byl jeden Němec, který zřejmě šetřil nebo nevím, ale nedal tam nic a do záznamu napsal "frische Luft" - čerstvý vzduch ~Rv

jinak někteří si nechávají udělat svoji značky, bratr se svojí holkou si na dřevěná kolečka nechali natisknout svoji vymyšlenou značku a to kolečko tam vždycky dají.
 Alex* 


Re: Geo-caching : obsah kešky 

(10.6.2010 8:52:30)
Sice nemám moc čas, ale občas hraju, dávám tam náušnice nebo korálky, co sama vyrobím. Nejlepší, co jsem kdy našla, byl seznam tipů na dobré knížky, to jsem využila a pak jsem taky jednou našla permanentku do amatérského divadla:-) Ale je fakt, že si lidi nechávají vyrábět svoje značky apod., ale to mě moc netěší, fakt nemám ráda taové věci, co by se mi doma zbytečně povalovaly...
 Moncaka 


Re: Geo-caching : obsah kešky 

(10.6.2010 9:10:41)
Alex wooden coiny se značkou jsou určeny jen k výměně, 1:1, takže pokud nemáš vlastní, tak bys správně je neměla vyměňovat za nic jiného. Musí mít správný formát, nelze je tedy vyrobit doma na koleně.

Jinak se dá v keškách najít cololi, od hraček z kiner vajíček, paměťové karty do foťáku, různé výrobky z korálků, sponky, čelenky, knihy, CD, hlavolamy, plyšáci, turistické známky, ale i projeté lístky, použité vstupenky, tampony, oslizné bonbony (potraviny by v keškách neměly vůbec být, ani jiné nebezpečné předměty jako nože a pod.), nefunkční věci vhodné po popelnice.
 Krakatice 


Re: Geo-caching : obsah kešky 

(10.6.2010 8:55:49)
"frische Luft" ~R^~t~~t~~t~
 Patejl1 


Re: Geo-caching : obsah kešky 

(10.6.2010 8:51:54)
Ahoj.

zakladnim dilem cache je logbook - denicek.

co se tyka predmetu na vymenu, vymena neni povinna, vetsina lidi co mam zkusenost ani lidi moc nemeni.


Podrobne informace najdes na www.geocaching.cz.
 Michaela Pecharová 


Re: Geo-caching : obsah kešky 

(10.6.2010 9:38:34)
Vím, že se "nemusí" měnit, ale pro děti by to bez suvenýru asi nebylo tak atraktivní ~;)
 7kraska + jedna 


Re: Geo-caching : obsah kešky 

(10.6.2010 9:10:26)
My teda menime o 106. Davame tam magnetky, snurky s logy s karabinkou, reklamni propisky, plastove panacky z kindervajec. Na oplatku si totez bereme.

Mame ovsem takovych veci spousty, protoze partner neustale dostava drobne reklamni predmety.

Legracni byly kešky, kde jsou jen mince. Jedna myslim byla u Konepruskych jeskyni. Tam se davaji jen mince.
 bobina 
  • 

Re: Geo-caching - obsah kešky 

(10.6.2010 9:42:22)
My tam většinou nic nedáváme a ani nebreme, ale když jdou s námi děti, tak mají něco připravené a vymění, když se jim tam něco líbí. Většinou to jsou nějaké mušličky od moře, nebo autíčko apod.
*
Nevíte někdo prosím, kde se dá najít podrobný návod, jak založit vlastní keš (v češtině)? A musíme být Premium Member nebo stačí basic?
Moc díky za radu!
 fotrik 
  • 

Re: Geo-caching - obsah kešky 

(10.6.2010 9:48:06)
Nemusite si pripravovat a menit nic. Staci navigace a tuzka. Par kesi si najdete, uvidite, co v nich je. Bohuzel obcas nekteri navstevnici necti pravidlo vymeny za stejne ci lepsi a obsah casto navstevovanych kesi tomu odpovida. Vymena predmetu je ale jen jedna z veci, ktere lze pri geocachingu delat. Vetsina kesi se snazi nalezce i vzdelat a vzit ho na zajimave misto. Pokud znate v okoli nekoho, kdo uz kesuje, nechte si poradit nejake zajimave kousky, pripadne ho pozadejte, at jde s vami. Neni nad instruktaz v trenu, obcas neni snadne ukryt odhalit.
Co se tyce zakladani vlastni kese, pockejte prosim, az budete mit nejake zkusenosti s nalezy a sami poznate, jak to jde delat dobre i spatne. Obecny nazor (ne pravidlo) je, nejdriv aspon sto najit a pak teprve zkusit zalozit.
Uzitecne odkazy
Geowiki http://wiki.geocaching.cz/wiki/Hlavn%C3%AD_strana
Seznamy "Best Of" zkusenych geocacheru a seznam Legend ceskeho geocachingu v profilu u malcora http://www.geocaching.com/profile/Default.aspx?guid=6f0d4dad-012e-40e9-882d-40f44979d543#bestof
 bobina 
  • 

Re: Geo-caching - obsah kešky 

(10.6.2010 10:16:55)
Fotriku, diky. My už jsme docela zkuseny, nasli jsme jich kolem 60ti. Chceme zalozit u nas na krasnem miste vzdelavaci kesku (spis pro deti), ale nejsme si jisty tim administrativnim postupem. Zkusim prohledat Tvoje odkazy.
 fotrik 
  • 

Re: Geo-caching - obsah kešky 

(10.6.2010 10:31:14)
Tak neco k zalozeni cache
http://wiki.geocaching.cz/wiki/Zalo%C5%BEen%C3%AD_cache
http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/AR.asp?ARI=113220
 bobina 
  • 

Re: Geo-caching - obsah kešky 

(10.6.2010 10:32:09)
Fotriku, dekuju!
 Michaela Pecharová 


Re: Geo-caching - obsah kešky 

(10.6.2010 10:22:31)
díky ~R^
Samo že nejdřív okoukneme ~;)
ale už máme vymyšlený místo ~z~
Manžel o "práci" v terénu atp. zajímá intenzivně už pár let, tak věřím, že budeme v poho.
 Janoow 


Re: Geo-caching - obsah kešky 

(10.6.2010 10:13:12)
ahoj, tak můžeš tam dát opravdu cokoliv. Kluci donesli například postavičky z kinder vajíček, malé voskové svíčky ve tvaru zvířátek, dokonce jednou i formičku na vánoční cukroví ve tvaru rybičky :-), různé kartičky s obrázkama, magnetky..... myslím že fantazii se meze nekladou. Záleží taky jak je keška velká. Do některých pidi nedáš nic, některé jsou opravdu velké. Přeji úspěšné hledání :-). Lucka
 MishuI 


Re: Geo-caching - obsah kešky 

(10.6.2010 10:56:34)
Předměty jsme doposud neměnily,ale mrňule už je zvědavka a nějaká drobnůstka už ji potěší,čili začneme měnit.
Většinou to bývají propisky,magnetky,drobné hračky,reklamní předměty,mince,..
 Kalamity YANKA 


Re: Geo-caching - obsah kešky 

(10.6.2010 11:24:08)
nemám páru, proboha zasvěťe mě....O CO JDE???~e~~e~~e~
 Janoow 


Re: Geo-caching - obsah kešky 

(10.6.2010 12:11:08)
................ Geocaching (anglicky /dʒɪɒkæʃɪŋ/, v češtině také často /gɛɔkɛʃɪŋk/) je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky nazývané cache (v češtině psáno i keš), o níž jsou známy jen její zeměpisné souřadnice (v systému WGS 84). Při hledání se používají turistické přijímače GPS. Člověk, zabývající se geocachingem, bývá označován slovem geocacher, česky též geokačer nebo prostě kačer. Po objevení cache, zapsání se do logbooku a případné výměně obsahu ji nálezce opět uschová a zamaskuje.

Jednou ze základních myšlenek geocachingu je umisťování keší na místech, která jsou něčím zajímavá a přesto nejsou turisticky navštěvovaná. V popisu cache (listing) jsou pak uvedeny informace o místě s jeho zvláštnostmi a zajímavostmi. Cache se ale umisťují i do zajímavých míst velmi frekventovaných. V některých případech je zajímavým právě úkol, který je s nalezením cache spojen.

více třeba na http://cs.wikipedia.org/wiki/Geocaching

 Kalamity YANKA 


Re: Geo-caching - obsah kešky 

(10.6.2010 12:36:19)
tyyyy jo dík za vyčerpávající info...to fakt existuje?? to je boží na to se mrknu
~;)~g~~g~
 7kraska + jedna 


Re: Geo-caching - obsah kešky 

(10.6.2010 11:32:13)
My vzdycky neco dame a neco si vezmene. Ja myslim, ze to je i vychovne pro dceru. Chces si neco vzit - tak musis i neco dat. Chces novou vecicku, tak musis dat svou vecicku.
 Tom 
  • 

Re: Geo-caching - obsah kešky 

(26.9.2014 18:25:12)
V keši je obvykle "loog bok"-knížka kde se zapisují nálezci,něco na psaní a "mudlokarta" to je list s informacemi pro náhodné nálezce. Pak můžete přidat nějaké předměty.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.